|

Mobilyacılar Ortadoğu pazarına açılıyor

yalcin avci

oda baskani yalcin avci

Adana Marangoz ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın Avcı, TÜYAP’ın organize ettiği Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nda odaya kayıtlı 82 firma ile katılacaklarını belirterek, buradan Ortadoğu pazarına açılacaklarını kaydetti. Avcı, fuarda yeni model ve tasarımların da sergileneceğini söyledi.
21-24 Ekim tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliğe iyi hazırlandıklarını vurgulayan Avcı, “Mobilya fuarı Adana için önemli bir organizasyon. Yurt içi ve yurtdışından çok sayıda katılımcı gelecek. Biz üretici 82 firmamızla fuara katılıyoruz. Fuarı tamamen dolduracağız. Mobilya alanında bütün yenilikler bu fuarda sergilenecek.” dedi. Mobilya sektörünün ülke ve bölge ekonomisine çok önemli katma değer sağladığını vurgulayan Avcı, “Adana’dan yurtdışına ürün gönderiyoruz. Çevre illerinin tamamına ahşap koltuk iskeleti yapıyoruz. Adana Türkiye’deki en büyük mobilya iskelet imalatına sahip bir il. Ekonomik krizin durgunluğu kalktı herkeste büyük bir moral var.” dedi.

Ortadoğu ülkelerinin sektörde önemli bir pazar olduğunu kaydeden Yalçın Avcı, “Adana’dan ürün alanlar nakliyede yaklaşık bin 500 dolar avantaj sağlıyor. Adana’da Arapça bilen çok sayıda insan var. Bütün bunlar komşu ülkelerle ihracatı kolaylaştırıyor.” ifadesini kullandı.

Müşterinin istekleri doğrultusunda modern çizgilerde üretim yaptıklarını anlatan Avcı, “Müşterinin daha rahat edebileceği ve hayatını kolaylaştıracak ürünler her zaman ön planda. Mobilya ve ahşap insanın doğumundan ölümünden sonraki tabuta kadar ihtiyaç olan bir alan. Biz de bu sektörün önemini bilerek çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Avcı, ‘fahri başkanımız’ dediği Adana Valisi İlhan Atış’a teşekkür ederek, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarına da işbirliği çağrısında bulundu.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapınız