|

MERSİN MOBİLYA FUARI AÇILIYOR

MERSİN MOBİLYA FUARI AÇILIYOR

Necati ÇİKOĞLU
Konuk :Ekrem ÇAKAR


Günümüz globalleşme sürecinde,Neler değişti ?

Ülkeler arasında ticaret sınırlarının önündeki engeller giderek azalmaya başlamış Ve daha serbest ancak çok daha rekabetçi bir atmosfer ortaya çıkmıştır.Dış pazarlara girme, ya da mevcut pazarlardaki ticari ilişkileri geliştirme söz konusu olduğunda firmalar bu amaçları için çeşitli pazarlama yöntemlerine başvurmaktadırlar.

Uygun fiyat ve satış sonrası hizmetler için neler diyeceksiniz?
Yoğun bir rekabet ortamının olduğu uluslararası piyasalarda, İhracatın artırılabilmesi için kaliteli üretimin yanında, Müşteri tatmin edici pazarlama prensiplerinin izlenmesi de son derece önemlidir. Ürün ve hizmetlerin teknik, kalite, Uygun fiyat ve satış sonrası hizmetler ile en iyi şekilde tanıtılması gerekmektedir.

Satış geliştirme faaliyetleri için tavsiyeleriniz neler?
Ürün ve hizmetlerin tanıtım ve pazarlamasında reklam, Halkla ilişkiler, Kişisel satış, Satış geliştirme, Postalama, E-mail, İnternet sitesi gibi çok çeşitli iletişim teknikleri kullanılmaktadır. Bu iletişim tekniklerinin yanısıra fuarlar da tanıtım ve pazarlama konusunda büyük öneme sahiptir. Fuarlar önceleri ‘satış geliştirme’ faaliyetleri içinde sınıflandırılmış olmakla birlikte artık ayrı bir iletişim aracı olarak değerlendirilmektedir.İletişim, Esasen bilginin değişim sürecidir. Bu süreç fuarlarda ilk elden ve doğrudan işlemektedir. Fuar alanları bilgi değişiminin aktif olarak yaşandığı mekanlardır.Firmanın hedeflerine ve pazarlama iletişimi için ayıracağı kaynaklara, Ürünün niteliğine, Pazar ve ülke koşullarına göre değişik iletişim teknikleri kullanılabilir. Bazen tek bir yöntem yeterli olabilirken, Çoğu durumda birkaç yöntemi bir arada kullanmak gerekir. Bu çerçevede, fuarlara katılım tek başına önemli bir iletişim tekniği olarak kullanılabilmekle beraber, Diğer tekniklerle desteklenmesinin beklenen faydayı artıracağı açıktır.

Uluslararası ticaret fuarlarına katılımın faydaları neler?
Dış pazarlara açılmak, Rekabet gücünü geliştirmek ya da mevcut rekabet gücünün sürekliliğini sağlamak isteyen firmalar için kuşkusuz önemli bir araçtır. Bununla beraber, Fuarlara katılımla sağlanacak fayda düzeyi, Firmanın fuar katılım sürecindeki performansıyla ve uluslararası pazarlama stratejisinin etkinliği ile doğrudan ilişkilidir.Fuarlara katılım firmaya satış, İletişim, Araştırma ve stratejik açıdan pekçok yararlar sağlamaktadır. Ürünlerin sergilendiği bir mekan ve hatta bir satış merkezi niteliğinde olan fuarlarda, Alıcılar satıcının işletmesini tanımak, Ürün ve hizmetleriyle ilgili bilgi almak amacıyla gönüllü olarak satıcının standını ziyaret etmektedirler. Bu durum belirli bir süreyle sınırlandırılmış olsa da, Alıcıya kendi standında hitap etmek satıcı firma açısından önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Bella mobilya  fuar için nasıl bir hazırlık yaptı ? Neler sergileyeceksiniz hedefiniz nedir?
Biz bu yıl için ucuz halk tipi uygun mobilya gurupları ile katılacağız mersin fuarına.Çalışmalarımız düğün setleri tarzında olacak Ve her vatandaşın alabileceği kaliteli ürün konseptini. Müşterilerimizin beğenisine sunacağız.

BELLA MOBİLYA – Ekrem ÇAKAR Ve Mehmet TURAN

Etiketler: , ,

Yorum Yapınız