|

ADANA – Adana Marangoz ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın AVCI ile Havuzlubahçe Esnafları Bir Araya Geldi

“İşveren Ve Çalışanların İş güvenliği İstişare Toplantısı”

Adana Marangoz ve Mobilyacılar Odası  Başkanı Yalçın AVCI,

Araştırma Geliştirme pratik tasarımcılık kursları düzenliyeceğiz.

“ADANA – Adana Marangoz ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın AVCI ile Havuzlubahçe Esnafları Bir Araya Geldi ”

İşveren Ve Çalışanların İş güvenliği İstişare Toplantısında Adana Marangoz ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın AVCI, 2.Başkan:Ali Süngürlü,Denetim kurulu:Ayhan Deliahmetoğlu.Ve 30 Mobilya ve koltuk imalatçısının katıldığı toplantıda. çalışanların sigortalı Yapılmasına Özen gösterilmesi istendi.İş güvenliğinin Önemini Anlatan Marangoz ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın AVCI. Sorunlara istişare ile çözüm bulmak ve ortak projelerle Adana esnafına hizmet için toplantılarımıza devam ediyoruz. Esnaf ve sanatkarımızı ilgilendiren tek şeyin kaliteli hizmet olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizlere bu süreçte destek veren ve sorunlarımızla ilgilenerek çözüm için çalışan Değerli ustalarımızada çok teşekkür ediyorum” dedi.Ve Avrupa birliği ortak projeleri konusunda çalışmalar yapılacağını ve bunun önemli olduğu kanaatindeyim. Yapılması gereken bir çok projelerimiz var önümüzde. Bir örnek verecek olursak Tasarım konusu bir işletme için sürekli bir değişim içerisinde olan bir iş yeri Tasarımcı ihtiyacı hissediyor ve buda önemli bir eksiğimiz.Gelişmiş ülkeler ile ortak Arge tasarım yani Araştırma Geliştirme pratik tasarımcılık kursları düzenliyeceğiz.Bilgisayarlı ön Muhasebe. İngilizce. Bilgisayar. ve pazarlama kursu projeleri ile esnafımızın Gelişen topluma ayak uydurması için organizasyonlar ile AB projelerine katılacağız.
Başkan Yalçın AVCI
Mobilya sektörümüz son yıllarda büyük bir gelişim trendi içerisine girdi. Hem dünyada hem de Türkiye’de yükselen hayat standartları, kentleşme oranları sektörü yukarı çekiyor. Ayrıca inşaat sektörünün canlı olması da sektöre destek veriyor. Satılan her yeni ev, mobilya sektörü için olumlu bir haber. İç pazardaki canlılığın yanı sıra, yakın dış pazarlarımızda yaşanan canlılık mobilya sektörüne olumlu yansıyor. Üretim kalitesi açısından son derece üst standartları yakaladık. Şimdi mobilya üreticilerimiz hızla AR&GE’ye ve tasarıma yöneliyorlar. Böylece Türkiye’nin mobilya sektöründe dünyanın en önemli oyuncularından birisi haline geliyor.
Bugün Türkiye mobilya sektöründe, irili ufaklı tüm üreticilerimiz ve perakende mağazalarımız ile beraber yaklaşık 60.000 şirket hizmet veriyor. İstihdam sayısı, tahmini verilere göre 300 yüzbin civarında. Türkiye mobilya sektörünün büyüklüğü 8 milyar dolara yaklaşıyor. Türkiye’den yaklaşık 170 ülkeye mobilya ihracatı yapılıyor. 1995 yılında 75 milyon dolar olan Türkiye’nin mobilya ihracatı, 2012 yılında 1,4 milyar dolar seviyesine ulaştı.
Adana Marangoz ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın AVCI, “Bizim işimiz hizmettir. Vatandaşımıza hizmet etmek için bu koltuklardayız. Esnaflarımızın isteklerini elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyor, yapamadıklarımızın sebeplerini de ayrıntılarıyla açıklamaya çalışıyoruz. Sürekli kendimizi yenilemeye çalışıyor ve elimizden gelenin en iyisini sizler için yapmaya çalışıyoruz” dedi.2013 / 4.Ayında İtalyanın Milano kentinde dünyanın en büyük mobilya fuarı var.esnaflarımız bu fuara araştırma ve geliştirme için katılabilir.
Yeni işbirliklerinin kurulması ve yeni müşteriler kazanılması için bu fuar fırsatını sektörümüz de çok iyi kullanacaktır.

Necati ÇİKOĞLU

Etiketler: , ,

Yorum Yapınız